logo

Tel.: (8 41) 37 75 24

Mob.: +370 620 91 225

Ringuvos g. 4, Voveriškių k.,

Šiaulių kaimiškoji sen., Šiaulių raj.

Voveriškių mokyklos sveikinimas Lietuvai

 Gražią 101-ojo gimtadienio šventę Lietuvai surengė Voveriškių mokyklos mokinukai ir mokytojai. Ilgai jai ruoštasi. Geltonomis, žaliomis, raudonomis gėlėmis, širdelėmis pasipuošė klasių durys, trispalvės vėliavėlės buvo „įkeltos“ į apsnigtus namukus mokyklos pirmo aukšto languose. Darželio įvairios erdvės sužydo trispalviais akcentais, vėliavėlėmis, mažųjų kūrybiškais darbeliais. Mokyklos Laiptų galerijoje atidaryta Ingridos Špūraitės – Grinkienės tapybos ant šilko paroda „Gamtos spalvos“. Antrojo aukšto fojė papuošė mokinių paroda „Mano gimtinė“. Renginio salėje akį traukė Algimanto Jasinausko ir Vilijos Kalvaitytės-Mickienės poezijos ir fotografijų paroda „Džiaugsmo  pliūpsnis“.

Iš ryto skirtingose mokyklos erdvėse veikė meno dirbtuvėlės. Dovanas Lietuvai, Voveriškių gyventojams ruošė visa mokykla: lankstė, klijavo medelius, drugelius, paukštelius.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos ir dr. Vaclovo Dargužo stipendijos teikimo šventėje buvo džiugu matyti mokyklinėmis uniformomis, tautiniais rūbais, trispalviais aksesuarais pasipuošusius mokinius, mokytojus, kitus darbuotojus. Šventę vedė dešimtokė Eva Pumputytė ir trečiokas Lidijus Leščinskas. Kiekviena klasė paruošė po pasirodymą – dovaną Lietuvai, draugams. Šventiniame koncerte pasirodė ir ikimokyklinukai, ir vyriausieji dešimtokai. Smagiai dainavo, muzikavo, trepsėjo liaudies šokius ir penkiamečiai, ir pradinukai, ir vyresniųjų klasių mokiniai. Mažųjų lūpose skambėjo gražiausios eilės apie gimtinę. Penktokai patikrino šventės dalyvių istorinių datų žinojimą. Šeštokai, pasikvietę į pagalbą septintokus ir aštuntokus vyrukus suvaidino gyvąjį paveikslą „Vasario 16-osios signatarai“. Skaniausias pasirodymas buvo dešimtokų – jie ne tik pavaišino visus renginio dalyvius fantastiško skonio trispalviu pyragu, bet ir parodė filmuką, kaip įgyvendino šį sumanymą.

Valstybės atkūrimo diena jau vienuoliktą kartą Voveriškių mokykloje tradiciškai susieta su dr. Vaclovo Dargužo stipendijos geriausiai besimokančiam mokiniui teikimo švente. Jos metu geriausiai 2017-2018 m. m. besimokiusiai dabar septintokei Rūtai Bukaitytei buvo paskirta stipendija, senovinio žemėlapio kopija (dr. V. Dargužo kolekcija),  ir diplomas. Šios dovanos merginai bus įteiktos sugrįžus po ligos. Rūta tapo Voveriškių mokyklos 6-9 klasės mokinių konkurso, skirto Dr. Vaclovo Dargužo stipendijai gauti, vienuoliktąja laureate! Rūtos tėveliams padėkota už puikų dukros auklėjimą.

Ypatinga šventės dalis bronzinių atminimo lentelių, skirtų atkurtai Lietuvos valstybei, atidengimas. Viena lentelė skirta Voveriškių mokyklos šimtmečiui, kurį švęsime 2020 metais, kita lentelė asmenims, nusipelniusiems mūsų kraštui, garsiam visuomenės veikėjui dr. V. Dargužui ir Nepriklausomybės akto signatarei, rašytojai V. Jasukaitytei. Mokyklos direktorė Albina Gudaitienė apžvelgė mokyklos istoriją, pristatė gerbiamų kraštiečių gyvenimo kelią, jų svarius darbus Lietuvos labui. Lenteles, pritvirtintas ant  mokyklos pagrindinio korpuso lauko sienos, atidengė Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Jonas Obrikas, mokyklai įteikęs Lietuvos trispalvę, kartu su vyriausia  šventės viešnia Gendrūta Vileikiene. Su Valstybės atkūrimo diena renginio dalyvius sveikino Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Ingrida Volosova. Taip pat sveikino Šiaulių kaimiškosios seniūnijos Voveriškių seniūnaitijos seniūnaitė,  asociacijos „Voveriškių bendruomenė“ vadovė Rita Cecervovė.

Skleisti džiugios nuotaikos į kiekvieną Voveriškių sodybą skirtingomis kryptimis pasklido visi – nuo šešiamečio iki dešimtoko, su rytą kurtomis rankų darbo dovanėlėmis, eiliuotais (ir nebūtinai) sveikinimais, pakvietimu aplankyti mokykloje veikiančias parodas bei apžiūrėti atminimo lentelių.

Voveriškiai pasipuošė trispalviais vaikų rankdarbiais, ir, svarbiausia, vaikų šypsenomis. Pasidalintas džiaugsmas padvigubėjo. 101-ąsias Valstybės atkūrimo metines paminėjome prasmingai ir išradingai. Su gimtadieniu, Lietuva!

Su šypsena akyse, giliu džiugesiu nuoširdžiai dėkoju visiems už pasidalytą gerumą, šilumą, meilę…

 Į galeriją                                                                   Pagarbiai direktorė Albina Gudaitienė

Mokyklos darbo laikas
  • Pirmadienis8:00 - 18:00
  • Antradienis8:00 - 18:00
  • Trečiadienis8:00 - 18:00
  • Ketvirtadienis8:00 - 18:00
  • Penktadienis8:00 - 18:00
  • ŠeštadienisUždaryta
  • SekmadienisUždaryta