Naujienos

Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite Voveriškių mokykloje

Paskelbta: Penktadienis, 02 birželio 2017

Gegužės 7 dieną minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Pažymėdama šią datą, bibliotekininkė Inga Kerienė pakvietė mažuosius knygų skaitytojus į susitikimą su vaikų poete Zita Gaižauskaite. Susitikime dalyvavo ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su auklėtoja Rosita Račkauskaite, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su auklėtoja Alma Mačiūniene, 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojos: Jolanta Mituzienė, Violeta Grigalienė, Inga Vireikienė ir Vilmantė Bačianskienė. Susidomėję poete, į susitikimą atėjo ir 7–8 klasių mokiniai.

Nors poetė gyvena Kauno rajone, ji daug keliauja į susitikimus su vaikais po visą Lietuvą. Mažai liko vietovių, kuriose neapsilankyta. Dar tą pačią dieną poetė išskubėjo į kitą susitikimą Kuršėnų mieste.

Susitikimo pirmoje dalyje poetė, pavirtusi eilėraščių teta Zita, deklamavo, vaidino savo eilėraščius. Vaikai buvo sužavėti poetės kūrybos pristatymu. Poetės eilėraščių veikėjais tapo patys vaikai. Užsidėję kaukes, vaikai tapo varle, gandru, vilku, vyturiu, katinėliu ir kt. Vaidinti su poete vaikams labai patiko. Antroje dalyje poetė pasakojo apie save, savo kūrybą, atsakinėjo į gausius vaikų klausimus. Ankstyvoje vaikystėje patyrusi nelaimę, ilgai nekalbėjo. Prakalbusi pradėjo kurti. Zitos Gaižauskaitės tekstai parašyti vaikams lengvai  suvokiama kalba, pratinančia vaikus pajusti gimtosios kalbos grožį.

Atsidėkodami už įdomų susitikimą mokiniai deklamavo poetės eilėraščius, padovanojo gražų šokį. Poetę sužavėjo vaikų pasirodymas, susidomėjimas, klausimai. Po susitikimo buvo galima įsigyti poetės knygų, gauti autografą.

Dėkojame gerbiamai poetei už įdomų susitikimą.

Foto                                     Bibliotekininkė Inga Kerienė

2011 Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite Voveriškių mokykloje. Ringuvos g. 4, Voveriškių k., Šiaulių kaimiškoji sen., 77194 Šiaulių rajonas, telf. (8 41) 37 75 24, mob. +370 620 91 225, kodas – 190077435.
Powered by Joomla 1.7 Templates